Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2010

27.06.2010
nonstop-beh-hrebenom-nizkych-tatier-2010

Ako sa stalo posledné roky tradíciou, poslednú júnovú sobotu ( tentoraz 26.6.2010) si najrýchlejší turisti vyhradili na „prehliadku“ krás Slovenska z hrebeňa medzi Ďumbierom a Donovalmi (a kúsok navyše). Z kochania ale nebolo nič. Aby sa všetci sústredili na výkon, príroda zariadila hmlu ako mlieko, k tomu ako bonbóniky teplotu málo nad nulou a severný víchor, ktorý hlavne v sedlách odhadzoval z chodníka (ale zas niekde do kopca aj pomohol). Aj kvôli počasiu sa nejaká veľmi rekordná účasť nekonala (necelá stovka). Prišli len tí „hard core“, dokonca niekoľkí v kraťasoch a aj krátky rukáv sa vyskytol, hmmm...


Novinkou bolo rozdelenie štartu na dve vlny – tí, ktorí by mohli mať problémy s limitom, alebo si to o nich organizátori mysleli (necelých 30 ľudí), zutekali z Trangošky o 9:00 (vyžierať nedotknuté občerstvovačky :-), ostatní o 10:00. S tým súviseli aj zmeny pri prezentácii –  aby autobus s pretekármi ráno odišiel ozaj o 7:30 a stihol sa štart prvej vlny o 9:00, prezentácia bola už  v piatok večer a potom až na Trangoške. Na hrebeni tráva riadne mokrá, ale hlinené chodníky vyfúkané pekne do sucha, aj povestný výšľap na Kozí chrbát. Zato okolo Chopka vraj sa na žule dosť šmýkalo. Mraky sa potrhali až na Prašivej – akurát na „morálku“, keď sa pred unaveným človekom otvoril výhľad na stúpania na Kozí chrbát a Kečky :-) Podľa rečí v cieli bolo dosť blúdenia – nielen na pár odbočkách z hrebeňa (na Magurku a podobne :-), ale aj od Kozieho chrbta po napojení na trasu polmaratónu, kde asi niektorých zmiatli vlajočky, určené práve polmaratóncom. Počas vyhlasovania víťazov HS ešte stále jedného zblúdilca hľadala, tak dúfajme že to dobre dopadlo...


Na čele sa vraj hneď od Štefáničky vytvorila dvojica Bielik - Ondráček , ktorá sa dorútila do cieľa asi s 11-minútovým náskokom pred tretím v poradí (Poliak Bargiel). V kategórii 41 – 50 ročných ide zlato (no, drevený diplom) do Čiech (M. Baláž), medzi päťdesiatnikmi nedal rovesníkom šancu nezmar Pavol Bičan, štvrtý celkovo!  Babenkám Slovenkám nedala šancu A. Esentierová z Českej republiky, takisto s komfortným náskokom. No takže sme si obzreli terén, rozcvičili sme sa a o dva týždne sa ide na Nízkotatranskú stíhačku po skoro rovnakej trase (len kúsok dlhšie to bude hehehe).
Polmaratóncom sa blblo lepšie, lebo v oveľa lepšom počasí. Výsledky vraj budú na stránke organizátora veľmi rýchlo, ale všetky kategórie, ktoré boli „na bedni“ (aj z maratónu) sú na fotkách tu v galérii. Len v kategórii žien z maratónu sa chybička votrela organizátorom a tretiu na bedni museli dodatočne vymeniť.


Na záver si neodpustím jednu poznámku k niektorým „vykradnutým mozgom“ z čela výsledkovej listiny, ktorí si asi myslia že sú na Tour de France a že keď šmaria obal z gelu do trávy, vďačné obecenstvo si ho zavesí doma na stenu – v národnom parku je to nielen neslušné, ukazuje to na vašu „inteligenciu“. A organizátori možno budú mať nabudúce o trochu viac práce s vybavením povolenia na správe NAPANTu. Inak to bolo zas super zorganizované, hlboká poklona všetkým, ktorí na tom makali – a klobúk dolu pred ľuďmi na občerstvovačkách na hrebeni!


Výsledky

 

Rišo Pouš

Fotky Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2010

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier – 18. ročník
Martin (obrsch@yahoo.com) - 28.06.2010
Super clanok, citil som to presne ako si to opisal. Aj mna tam riadne stvali tie obaly a to este o tom viac ked vidim, ze to zahadzuju aj ludia, ktori by ozaj mali mat k horam uctu. Mal by si kadzy skusit zbierat odpadky v horach, aby pochopil o com to je. Tato akcia ma dobre nastartovala, ak niekoho najdem pojdem aj na stihacku.

RE: Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier – 18. ročník
Ivan (tinker77x64centrum.sk) - 28.06.2010
tiež som registroval tie odhodené obaly,a nechápem to,ako môže byť niekto takýto ignorant.Na každej občerstvovačke sa predsa dali odhodiť tie obaly,alebo ich jednoducho strčiť do vrecka a odniesť do cieľa.Ak má s tým niekto problém,nech nechodí na takéto preteky.Ináč reportáž je skvelá a rovnako skvelá bola celá akcia.Ďakujem organizátorom za krásny zážitok.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri