Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2012

24.06.2012
nonstop-beh-hrebenom-nizkych-tatier-2012

Na úvod dobrá správa, ktorú asi zaregistrovali všetci, čo tam v sobotu boli: matka príroda sa ukľudnila a na okrúhly 20. ročník Nonstop behu dodala konečne po pár rokoch takmer ideálne počasie. A žiadne sneženie a víchor ako vlani. Niektorí sa dokonca sťažovali, že až priteplo bolo. Ale slnko bolo väčšinu dňa skryté za oblakmi a na hrebeni osviežoval mierny severáčik, trocha hmly vraj bolo len za Štefáničkou. Takže viacerí si pekne vylepšili časy a aj osobáčiky padali husto.

Účasť bola tradične vyššia na dlhej trati, z Trangošky vyrazilo v sobotu ráno (23.6.2012) o 9:30 asi 130 ľudí. Pár stoviek metrov po štarte už mal Peter Bielik (víťaz predchádzajúcich 2 ročníkov) náskok, ktorý do cieľa zväčšil pred dvojicou Miro Slovák - Zdenko Žuffa asi na 13 minút. Dvojica pribehla pekne ruka v ruke - v rovnakom čase, vraj nech sa organizátori trápia s poradím :-) Potom sa to už trúsilo do cieľa pomiešané - maratónci s červenými štartovými číslami a polmaratónci s modrými. Polkári totiž štartovali 3 hodiny po maratóncoch, bolo ich asi 60. A v cieli boli viac zablatení :-) Na prvých miestach v oboch behoch tradične miešali karty aj veteráni.

V ženách sa vlaňajšia víťazka Adéla Esentierová prehlásila na polku, kde získala druhé miesto za obhájkyňou Martinou Merkovou (šiestou celkovo!) a pred treťou Luciou Kamenskou. V ženskom maratóne žiadne pochybnosti o poradí, vyhrala Alena Bukovácová pred Barborou Sadloňovou a Alicou Martikánovou, v pravidelných rozostupoch. A dobiehali s úsmevom, ako aj väčšina ostatných dievčat. Asi si tú drinu vedia viac užiť ako chlapi :-) Polku vyhral s prehľadom Peter Žižka  pred Ľubomírom Hrmom a Vladimírom Jambrichom.

Všetko dobre dopadlo, aj keď nejaká tá kvapka krvi z odrenín ešte aj v cieli odkvapla. Len tam bolo na jubilejný ročník nejako mŕtvo a ticho, ani divácka kulisa nič moc, ani telka neprišla, hmmm... Len ráno na Trangoške robila rachot helikoptéra. Víťaz maratónu rozprával po dobehu svoje dojmy z trate síce do mikrofónu, ale akurát tak organizátorom. Inak celá organizácia ako vždy na dobrej úrovni, aj varovanie pred medveďmi na štarte bolo :-) Chcelo by to len trochu oživiť na budúce, veď toto je také parádne a ojedinelé podujatie, zaslúžilo by si! A na záver: keby sa vám nezdalo niečo v poriadku na fotkách z vyhlásenia, to len niektorí poslali na "bedňu" svojich zástupcov :-)

Ďakujeme organizátorom za výsledky, sú v galérii spolu s vybranými fotkami. Ostatné si môžete stiahnuť tu: http://uloz.to/x3YiqiJ/nbhnt2012-rar Asi 400-megový balíček, kde sa hádam každý nájde.