Noc tuleních pásov - Jánské Lázně 2010

31.01.2010
noc-tulenich-pasov-janske-lazne-2010Prvé kolo Stredoeurópskeho pohára v skialpinizme sa konalo v sobotu v Krkonošiach. Pretekárov privítalo turistické stredisko Jánske Lázně a svojej úlohy sa zhostilo na výbornú. Čakal na nás večerný pretek potme a bol som rád, že máme šancu na obhliadku trate, pretože ísť preteky potme aspoň bez základných znalostí trate je veľmi ťažké.
Aj napriek zlému počasiu a hustému sneženiu na Čiernej Hore sme sa poprechádzali po bežeckých tratiach. Závideli sme domorodcom snehové podmienky a zároveň sme si uvedomili, čo nás večer čaká... O piatej hodine sa postavilo na štart 213 štartujúcich. Najprv odštartovali Áčkari na dlhšiu trať a krátko po nich sa postavili na štart kategórie Open a Juniori. Vidiac tú masu ľudí na štarte som nechcel veriť vlastným očiam. Človek sa nevyhne porovnávaniu s krutou slovenskou realitou...
V cieli sa však početná slovenská skupina predsa len mala z čoho tešiť a svojimi výsledkami nadviazala na dlhoročné tradície. Víťazom hlavnej a najsledovanejšej kategórie sa stal obhajca prvenstva z minulého roku Peter Svätojánsky, ktorý sa s ťažkou traťou vyrovnal naozaj výborne - veľkú časť musel prešlapávať stopu a za hustého sneženia si udržal neveľký náskok pred prenasledovateľmi poliakom Žebrackim a domácim Grohom.
Víťazstvo medzi ženami si vybojovala Lenka Hiklová. Juniorky vyhrala Simona Triznová, juniorov aj napriek blúdeniu Marek Litvaj - ako dobre je poznať trať :-).
V ženskej kategórii OPEN obsadili slovenky hneď prvé dve miesta, keď po víťazstvo si pribehla Zuzana Šucová, medzi mužmi sa podarilo zvíťaziť tesne domácemu Pavlovi Janečkovi pred dvoma prenasledovateľmi zo Slovenska.

Na druhý deň pri ceste domov sa nám z auta naloženého cenami naskytol krásny pohľad na Sněžku - hádam sa nám nabudúce podarí vybehnúť aj tam...

                     Kompletné Výsledky

Aj tieto fotky treba vidieť

M.Bartoň

Fotky Noc tuleních pásov - Jánské Lázně 2010

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri