Malá Fatra Open 2013

17.03.2013
mala-fatra-open-2013

7. ročník skialpových pretekov mal šťastie, že orkán Xaver opustil svahy Krivánskej Fatry deň pred štartom. Na starom ľade nechal čerstvý prašan a vo vzduchu riadnu zimu. Tú ale vyhnali spod kombinéz všetci ešte pred štartom, lebo od prezentácie v Trusalovej bolo treba vydupať na štart kúsok pod Zajacovou ešte nejaké 2-3 kiláky. Ďalej sa šlo klasicky cez Generál na chatu pod Chlebom (tam končili vertikálisti), cez Snilovské sedlo na Veľký Kriváň a muldou dolu do jamy. Odtiaľ ženy valili posledným krátkym výšľapom už do cieľa pri chate a chlapi si dali Kriváň ešte raz. Hore bol riadny Sibír, aj fučalo, aj sneh husto popadal, ale ku koncu sa mraky zdvihli a po pretekoch bolo pred chatou na slnku už celkom príjemne.

 

 

Pôvodne sa malo štartovať hromadne, ale pretekania chtivých ľudí sa zišlo dosť, tak vertikálisti vybehli nakoniec o nejakých 5 minút po hlavnej kategórii, aby sa netlačili. Od štartu sa vedenia ujal Marek Litvaj, náskok si spravil hneď v prvých metroch, ako vidieť na fotkách. Potom ho už len pomaly naťahoval a kontroloval. Medzi ženami podobným spôsobom odpretekala Tatiana Kutlíková, len s väčším náskokom. Veteránom ukázal chrbát Ondro Pramuk aj napriek pokazenej pätke viazania. Nakoniec do necelých 3 hodín od štartu sa všetci zišli na kapustnici na lyžiarskej chate a po vyhlásení výsledkov sa aj stratený Rudo našiel a prišiel si po cenu, takže sa mohlo ísť na tombolu. Prvá cena: parádne lyže, okrem toho nejaké poukazy, skipasy a kopec drobností, oplatilo sa prísť. Všetko ostatné podstatné je dolu vo fotogalérii, aj výsledky. Okrem toho samozrejme na stránke organizátora www.skialpkrivan.sk.

 

 

Inak zaujímavé je, že veteránov bolo viac ako mužov. Možno preto, že popoludní boli ďalšie preteky na Malinom Brde. Štafetové a dobre honorované. No, niektorí tam utekali rovno z týchto pretekov, napríklad celkový víťaz – možno preto bol taký rýchly na trati. Ale kto bude pretekať keď sa o pár rokov veteráni minú? :-)

 

TVV (turčianska vetva vetroplachteamu)

 

 

Fotky Malá Fatra Open 2013

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri