Malá Fatra Open 2010

09.03.2010
mala-fatra-open-2010

6.3.2010 Malá Fatra
          8:00. Zvoní telefón. „Nenaštartoval som auto!“ oznamuje vodič dnešnej výpravy. Výborne sa to začína, bude veselo. A veru aj bolo. Kde?
Zvýšená skialpová aktivita v Krivánskej Malej Fatre sa prvú marcovú sobotu presunula zo Sučian nad Turany smer Trusalová. Prvým adrenalínom bolo dosiahnutie méty s názvom PREZENTÁCIA, ktorú zašili na miesto zvané Zajacová. Lesná cesta s ľadom a snehom preverila šoférske zručnosti, podaktorí si zopakovali nahadzovanie reťazí. Minuloročné vykopávanie parkovacích miest v metrových snehových mantineloch sa nekonalo, nebolo do čoho kopať. Opakovala sa situácia z roku 2008, keď sa štartovalo až z prvej zákruty nad Zajacovou pre nedostatok snehu. Vtedy však nebolo toľko pretekárov a štartovalo sa naraz. Tento rok bolo pretekárov skoro 100, a tak kategória B štartovala 10 minút za kategóriou A. Béčkari išli klasický vertical – po chatu pod Chlebom (tu bol cieľ pre všetky kategórie). Áčkovej kategórii perinbaba posypala Veľký Fatranský Kriváň čerstvou snehovou nádielkou, nuž sa na ňu išli pozrieť. Od chaty pod Chlebom pokračovali cez Snilovské sedlo až na samotný Kriváň a zlyžovali do Snilovskej dolinky. Ženy odtiaľ čakal už len krátky výšľap a zjazd do cieľa ku chate. Muži si dali ešte dupľu na Kriváň, znovu dole do Snilovskej a do cieľa.

V mužskej A-kategórii bol pred cieľom krutý boj. Milan Grešo len o chlpatý chlp prišiel o 1.miesto, keď ho nepár metrov pred cieľom predbehol Milan Pisarčík, tretí došiel Peter Košút. Prvé dve miesta v kategórii A – veteráni si rozdelili turčania Rudolf Kapusta (1.) s Ondrejom Pramukom (2.), tretí Miroslav Kováčik. V ženskej A - kategórii vyhrala Barbora Volajová pred Zuzanou Šucovou a Zuzanou Malachovskou, u tých starších to bola Viola Drenková pred Izabelou Rafanidesovou.

V „Béčku“ bol v cieli prvý Michal Frank, druhý Dušan Koneval a tesne nato prišiel tretí muž Vladimír Bobuľa. V ženskej kategórii obhájila prvé miesto z minulého roka Petra Najšlová pred Vlastou Vavrekovou a Beatou Jurabovou. Juniorky si rozdelili prvé dva stupne víťazov takto: 1. Veronika Volnárová, 2. Lea Najšlová. Na štart sa postavilo aj 5 juniorov, kde si prvé miesto vybojoval Tomáš Kello pred Dominokom Stykom a Danielom Lajdom. Kompletné výsledky sú pod článkom.

Počasie opäť nesklamalo a slnko ohrievalo, vietor ofukoval a mráz štípal. Tetušky na turianskej chate počastovali hladné pretekárske žalúdky kapustnicou a pitným režimom. Niektorí neodolali a ešte využili okolie na skiprechádzku na Kriváň alebo Chleb. O druhej ale už všetci svorne podupkávali v cieli, aby v mrazivom počasí zaťapkali v hrubých rukaviciach tým naj naj. Víťazov môžete obdivovať vo fotogalérii, všetky fotky z pretekov nájdete na našej facebookovej stránke.

turčianska vetva vetroplachteamu

<

Fotky Malá Fatra Open 2010

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Malá Fatra Open
Jaraba 12.03.2010
MAtuha, pekny cas, ale nechapem, kde mas fotku?! Ako jediny zastupca plchtimu by si tu mala mat vyveseny plagat!

RE: Malá Fatra Open
Martina 12.03.2010
Vitaj s5 v SR dievčička. Neprešli cenzúrou...

RE: Malá Fatra Open
Vetrík 12.03.2010
A cenzúra je prísna! To si píš...

RE: Malá Fatra Open
Ripo 13.03.2010
Čoby fotku nemala? Hneď na prvej - ako skoro vždy, odzadu. Tak sa to asi cenzorovi páči...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri