Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu

12.06.2014
borisovsky-beh-do-vrchu-2014-dlha-cesta-ku-kratkemu-vykonuTáto tradičná (15. ročník), ale z neznámych dôvodov tento rok vôbec nespropagovaná akcia je suverénne najkratším behom do vrchu na Slovensku. Neoplatilo by sa kvôli 10 minútam driny obetovať celú peknú sobotu, že? Našťastie vieme dobre, kam sa treba dostaviť na štart, a to už otvára veľa možností na rôzne dlhú „rozcvičku“ pred samotným výkonom. Podobné sú aj možnosti na „výklus“ po výkone. Vetroplachteam tento rok nezaváhal a v duchu Kilianovho hesla „more kilometers, more fun“ sa stal rekordérom v dĺžke rozcvičovania pred pretekmi. Bolo to jednoduché: z Králik cez Harmanec do Tureckej na bajkoch, nakŕmiť Garfielda a poklusom cez Krížnu na Borišov. Slabé štyri hodinky. Veď aj Keňania sa pred pretekmi na 1500m idú rozklusať aspoň dvacku, čo sme horší? Prvá júnová sobota vyšla parádne a štartovalo sa až na poludnie, takže kým ostatní pred štartom zúrivo pobehovali a poskakovali po chodníkoch okolo chaty, už dostatočne rozcvičený Vetroplachteam mohol pokojne vychutnávať čapované jonťáky a odháňať dobiedzajúcich novinárov. Pozerajte v Televíkende :-)
Presne na poludnie sa zo štartovej bránky začali bežci v minútových intervaloch trúsiť smerom hore na kopec. Niekto pomalšie, niekto šprintom (aspoň pre kameru na prvých metroch), ale každý sprevádzaný mohutným zvonením batérie spiežovcov. Tentokrát sa zišlo asi 40 pretekárov, skoro samí štamgasti. Takí čo vedeli kde hľadať informácie o pretekoch, lebo tie boli tento rok dobre utajené. Ak by organizátori vyvinuli aspoň minimálnu snahu o propagáciu, bolo by bežcov minimálne stokrát viac. Ale prečo nikde ani zmienka, ani srnky netušia. Kde sú časy, keď prvý bral 10 000Sk... Hlavne že reklamných plachiet okolo chaty bolo viac ako pretekárov :-)
Zas to vyhral štamgast Andrzej Dlugosz z Poľska a nielen ženám, ale aj väčšine chlapov to natrela jeho krajanka Izabela Zatorska. Popreteková klobáska bola fajná, pivo a kofola (aj tuhšie jonťáky) tiekli prúdom. Guľáš sa vraj tiež podaril. Fajná bude asi aj reportáž v STV, lebo okrem kamery na štarte lietal bežcom nad hlavou aj vrtuľník s kamerou a dokonca aj Dlugoszovi namontovali na hlavu GoPro :-) A vyhnali ho na kopec dvakrát, lebo vraj na prvý raz nenatočil nič :-) Celkovo tam bola pohodička, len okolo druhej bolo nutné sa odtiaľ konečne odtrhnúť a začať vyklusávať - to už také rýchle nebolo a akosi viac do kopca, aj akosi teplejšie bolo ako ráno, a aj tie klobásy v bruchu... :-)

Sisa a Ripo

Fotky Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu
iVAN hROZNY 12.06.2014
Výborný report jakodycky! V televíkende už tento víkend?

RE: Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu
S+R 13.06.2014
Dakujeme. Kedy a ci vobec to bude v telke, to je skor na redaktora otazka.

RE: Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu
jantaara (jantaara@hotmail.com) - 14.06.2014
Super report ako každý tvoj. A komentáre k fotkám dávajú šťavu :-)

RE: Borišovský beh do vrchu 2014: dlhá cesta ku krátkemu výkonu
iVAN hROZNY 30.06.2014
Takže tá reportáž z BBdV 2014 v Televíkende - Extrémne v horách sa dá skuknúť tady: Extremne v horach http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/4402/extremne-v-horach/archiv?date=27.06.2014

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri