Strážovská päťdesiatka 2018

21.05.2018
strazovska-patdesiatka-2018

Už piaty raz ju TK Filozof spáchal v Trenčianskych Tepliciach ako „náhodné stretnutie a pobehanie komunitného charakteru “. Tentokrát 19.5. A prečo úvodzovky? Lebo každý druhý rok, keď sa tu nejakou náhodou zjavím (zatiaľ), posúva sa to nejako prudko profesionálne hore... Napríklad teraz neboli občerstvovačky, ale švédske stoly (neviem ako vlani). Možno preto mali víťazi o zastrúhaný chlp horší čas - kto by sa nepristavil a neochutnal? A aká exotika na tých stoloch!!! Alebo to kvôli tomu pomalšie išli, že sa na začiatku v lese trochu šmýkalo? Po nočnom daždi, ale aspoň sa neprášilo. Ani sa nelepilo, také akurát to bolo. Aj počasie vyšlo: slniečko, ale moc nepieklo, a severáčik ochladzoval zapaľujúce sa lýtka. Aj web poriadne vynovený, aj online sledovanie výletu na Hikingu – no proste, po všetkých stránkach nápadne dobre vymyslené „náhodné stretnutie“ :-))))

 

 

Po minuloročnom pokuse išli teraz aj iné zvery ako ultrazvery naostro: zatiaľ sa zúčastnili traja psíci so svojimi človekmi. Vylepšili tak štatistiku, lebo vďaka nim počet štartujúcich prekročil stovku o dva kusy (99x2 nohy + 3x4 nohy). Vlani okolo 60 kusov ľudí a psov tu behalo, tak tiež poriadny posun vpred. Ale ani psi nemali na prvú trojku, ktorá si to podobne ako vlani poriadne rozdávala v poriadnom predstihu pred ostatnými. A v rovnakom poradí aj do cieľa dobehla. U dievčat len prvé miesto ostalo rovnaké ako vlani:

 

 

Trasa rovnaká ako dosiaľ: okruh okolo doliny potoka Teplička s vrcholmi na Baske a Vápči, so začiatkom a koncom v Tepliciach. Kombinácia lesov a lúk, zvážnic a chodníčkov, pohodových traverzov a strmých stupákov (a zostupákov). Na konci serpentíny, ale nie priamo do cieľovej krčmy - bolo treba ešte postrašiť kúpeľných hostí a pešou zónou prebehnúť. Tie pohľady!!! Ale aké pekné medaily čakali v cieli na víťazov! Aj na tých psích – len práve tí si ich, zdá sa, neveľmi vážili. Hneď jednu polámali :-)

 

 

Po štarte (keď prestal zavadzať autobus s českými turistami) sa celé stádo vnorilo do lesov s tými šmykľavými zvážnicami. Aj prvý vážny zbeh do Petrovej Lehoty bol celkom seriózne šmykľavý. Potom už čím ďalej, tým suchšie. Za Petrovou Lehotou ešte malá orientačná zákernosť na rozcvičenie pozornosti: chodník zneviditeľnený padnutým stromom, značka ukazuje doprava z cesty a tam ďalšia cesta. Kto si nezašiel, nech sa prihlási... Inak v pohode, ani preliezačiek veľa nebolo. Zato profil pílovitý poriadne, aj keď tých +2600 metrov sa v propozíciách netvári príliš nepriateľsky.

 

 

V cieli pohodička na trávniku priamo v pešej zóne, záhradná reštika, guľášik, pivečko... Len na prebytky z tých švédskych stolov som čakal márne :-) Možno neskôr, bolo mi treba ísť. Alebo žeby si ich šetrili orgovia na afterku? :-) Každopádne vďaka im za robotu, pobavili sme sa hádam všetci...

 

Link na stránku: https://www.strazovska50.sk/

Výsledky (zatiaľ tie online): https://ultra.hiking.sk/hk/live/30/strazovska50.html

 

Rišo Pouš

 

Fotky Strážovská päťdesiatka 2018

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri