Silvestrovský beh Vrútky 2023

31.12.2023
silvestrovsky-beh-vrutky-2023

Rýchlo a zbesilo to zbehlo, čo? Zas je tu Silvester, výzva pre tých, ktorí behajú pravidelne - raz ročne. Ale jasné, že aj pre ostatných, pravidelnejších. 42. raz sa koncoroční bežci zliezli zo širokého okolia do Vrútok pred stanicu, že rýchlo a zbesilo podupú pešiu zónu a susedné ulice. A ako je (žiaľ) zvykom v posledných rokoch, znovu v takmer ideálnom bežeckom a nie koncoročnom počasí. Čiže žiadne snehové záveje, podklzovanie na každom kroku a mrznúce sople v nose, ale príjemné predjarie. Z miernej rannej podnuly sa teplota do štartu vyšplhala na miernu nadnulu, cesty suché už dávno. Len ranná hmla chcela trochu komplikovať dohľadnosť, ale si to rozmyslela a na štarte už jej takmer nebolo. Zato sa tam hojne vyskytovali krátke nohávy a miestami aj rukávy. A samozrejme kadejaké známe ksichty z lokálnej a regionálnej bežeckej komunity - kto nebežal, aspoň sa prišiel pozrieť a s bežeckým rokom rozlúčiť. Takže vrútocké city pred desiatou vyzeralo takmer preplnené:

Orgovia z klubu TAT, ktorí pred 12 rokmi prebrali usporiadateľské žezlo od vrútockej TJ Lokomotíva, už to majú všetko pekne zabehnuté, tak aj všetko šliapalo ako dobre namazaná lokomotíva. Všetko okolo podujatia sa aj tentokrát točilo priamo v cieli. Tradicionalistom zrejme chýbala len vyhriata sokolská telocvičňa, kde je predsa len viac miesta ako pod "párty stanmi" a na terase kaviarne. Kaviareň navyše zavretá, asi majiteľ nepotrebuje zarobiť. Na druhej strane ale mesto ako prerobilo pešiu zónu, aj veľký vianočný strom premiestnilo a v cieli takmer nič nezavadzalo - mohli by si dovoliť bežci rýchlejšie šprinty na záver, bez rizika zrážky s ihličím. Šprinty aj boli, ale v cieli dosť husto, tak hrozilo skôr rozrážanie davu. Lebo účasť veľmi slušná - vopred prihlásených bolo vyše 130 ľudí (čo vraj ešte nebolo), na mieste sa dohlásili tiež nejaké kusy a tak "pan pšeceda" do mikrofónu hulákal, že to celé neodštartuje, ak sa nenazbiera 200 účastníkov. Nakoniec síce musel kapitulovať, no celkovo odštartovalo aj tak veľmi slušných vyše 170 ľudí. Z toho 33 detísk v žiackych kategóriách, 24 žien a 116 chlapov, dobré počty! Je vidieť, že ľudí behanie baví - niektorí to mali aj na tričkách. Iní zase mali aj pri behu na chrbtoch seriózne batohy, proste každý má nejakú tú výzvu.

Takže tradične pár minút po desiatej (aby nezavadzala MHD) boli vypustené decká, nech sa poriadne prebehnú jedno kolečko. O chvíľu potom za nimi hlavný dav - tentokrát našťastie nik neľahol na štrkovom posype v prvej zákrute a všetci mohli začať poctivo krúžiť na certifikovanej, päťkolovej desine. Časy víťazov slušné, a možno by aj rýchlejšie boli, keby v závere neprišiel zase zavadzať autobus. Ale o tie časy tu až tak nejde že? Inak nejaké výsledky sú dole v galérii a tie podrobné na stránke KK sporttiming . Cieľový čajík (možno aj niečím vylepšený) bol fajný a to je základ, výsledky naskakovali na obrazovku chytro, vyhlásenie a ocenenie najlepších po dobehu poslednej (a tradičnej) účastníčky tiež fičalo ako malo. Takže hádam spokojnosť u všetkých zúčastnených a o rok sa uvidíme hádam zas. Dovtedy nech vám to rýchlo ubieha len pri behaní, ale najmä v zdraví a spokojnosti, celých 366 dní!

Rišo Pouš

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2023

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri