Silvestrovský beh Vrútky 2019

31.12.2019
silvestrovsky-beh-vrutky-2019

Najstarší silvestrovský beh na Slovensku sa v plnej sile dožil posledného ročníka v „hlavnej“ kategórii, čiže má 39 rokov a budúci rok ide do veteránskej. To to beží... Ale dobre sa mu v posledných rokoch darí pod taktovkou TAT. A tento rok sa navyše dožil aj skoro ideálneho bežeckého počasia. Štipľavý inverzný nočný mrazík začalo slnko prehrievať hneď od rána, vietor žiadny, obloha modrá, cesta miestami mokrá. Po solení zrejme. Len niekde ostali zabudnuté fľaky ľadu, čo síce rýchlejších trochu vynášalo v zákrutách, ale každý si dal pozor, nik nehlásil držku ani riťopád. A to nízke slnko rezalo do očí len trochu, cestou na obrátku.

Počasie trochu dvihlo aj účasť oproti vlaňajšku – na štarte sa nazbieralo okolo 30 dievok a takmer stovka chlapov, takže slušná účasť. Tradične štartovali o 10:10, dávali prednosť emhádečke (tá prišla potom aj ku koncu trochu zavadzať). Päť certifikovaných kolečiek, rovná desina ako vždy. Pár minút pred dospelákmi ešte vyleteli na jedno kolo detiská. Tých tiež pekne pribudlo, 28 kusov v troch žiackych kategóriách. Zato skoro samí chalani, dievčatá len dve. Novinkou bolo, že tradičný víťaz posledných pár ročníkov Braňo Šarkan sa neukázal, takže sa šance chopili jeho tradiční prenasledovatelia.

Organizácia tradične šliapala ako švajčiarske hodinky. Prezentačná šatňa v sokolovni je síce malá a bola tam poriadna tlačenka, ale odsýpalo to. Aj keď šóra sa chvíľku tiahla takmer až von zo sokolovne. Ale za to si bežci sami môžu, keď sa nevedia prihlásiť dopredu (a ešte by to mali aj lacnejšie). V telocvični miesta dosť na prevlek aj pokec. Každý nafasoval okrem čísla s čipom aj nejaký životabudič v plechovke, vraj to zrýchľovalo časy aspoň o minútu :-)

V cieli samozrejme teplý čaj a chladné keksíky do sýtosti a pre každého obložená žemlička. Pre tieto dobroty si prvý dobehol Robin Bučo z MT (za 32:20) a medzi dievčatami tradične Dana Ignačáková, tiež v podstate domáca (43:48). Posledný bežec Dušan Kutnár (ročník 1942) bol zároveň aj najstarší, takže klobúk dole pred jeho výkonom. Pritom vôbec nebolo treba naňho nejako príliš dlho čakať.

A potom sa nečakalo ani na vyhodnotenie, to tu zvykne byť vďaka časomiere od „KK sport timing“ tiež bleskové. Stačilo len vyhnať niektorých ocenených z kaviarne. Niečo je v galérii, podrobnejšie na webe TU . Od najrýchlejších žiakov po najrýchlejších veteránov nafasoval každý, kto si zaslúžil, niečo v taške. A tí absolútne najrýchlejší aj nejaké tie Eurá na silvestrovské prskavky. Ostatní musia buď závidieť, alebo potrénovať. Majú na to celý rok, tak im všetkým (a nielen im) želáme z Vetromagu veľa dobrých kilometrov, s čistou hlavou bez problémov. A najmä nech je to o zdraví, ako to má v názve tento beh.

Rišo Pouš

 

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2019

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Silvestrovský beh Vrútky 2019
Ripo 31.12.2019
Tu ešte balíček ďalších fotiek: https://uloz.to/file/PjNTuEzcvT9j/silvestrovsky-beh-vrutky-2019-vetroplach-rar

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri