Sherpa Rallye 2016 - Zbojnícka chata

15.06.2016
sherpa-rallye-2016-zbojnicka-chata

Nielen horskí bežci, ale aj horskí nosiči sa tento rok nejako rozbehli s organizovaním pretekových seriálov - Sherpa Cup má normálne že tri kolá! Lebo Stovka už bola (TU) a tradičná Sherpa v tradičnom októbrovom termíne bude tentokrát na Pforzheimer Hütte v Rakúsku 6.-9. októbra (ako spomienka na Duška Hudáka). Tak si organizátori vymysleli ešte jednu Sherpa Rallye v polovici júna, asi aby Tatranci neboli ukrátení. Tentokrát z Hrebienka na Zbojníčku, v nedeľu 12.6. Ale teraz neviem - bol to 32. ročník, alebo len 31,5?

Ráno pri balení (väčšinou farebná voda) počasie trochu strašilo ťažkými mrakmi a malou prehánkou, ale to bolo tak všetko. Len v doline hmla. Teplota príjemná, vietor žiadny, len vlhkosť ako v práčovni. Zbehlo sa 28 chlapov, ale len 5 dievčat. Ani kankán na štarte nebol, erotická komisia vraj hodnotila až hore na chate, keď už bolo (takmer) po všetkom. Zato do Rakous sa chystá vraj 100 ľudí...

Pár minút po jedenástej sa karavána pohla. Vpredu sa pretekalo s časom, vzadu vraj proti času. Vnenčákovská mafia kontrolovala celý biznis: Laura zdrhla do hmly všetkým, aj organizátorom, rozhodcom a bulvárnym paparazziom, len časomiera vraj stihla prísť na chatu ako tak v predstihu pred ňou. Matúša aj keby mal kto predbehnúť, neprebil by sa cez jeho sprievod, jednoznačne najpočetnejší a najhlučnejší v doline.

Necelá hodinka a pol a prví skladali krošne, posledný sa domotal po štyroch hodinách, okolo tretej. Jediný nestihol vyhodnotenie, ale tričko a tekutý sveter sa mu určite ušli. Lebo vpredu sa šlo tradične na výkony, vzadu na pohodu, na chmeľové polievky (s prísadami), niekto aj na hroznový cukor a kŕče.

Vyhodnotenie dnu v chate, keď sa už foťáky stihli odhmliť: všetky dievčatá boli vyvolané pred okienko a po nich prví traja chlapi. Potom ešte nejaké info okolo októbrového výjazdu, Dominika s Fredym poďakovali za pomoc chate aj za dôveru, že mohli spoluorganizovať, aj keď sú hore len tak krátko. A už sa začínalo viacerým iskriť v očiach v očakávaní, čo ich to len na Sherpa show čaká. Ale mravnostný dozor z rohu všetko sledoval...

Rišo Pouš

Fotky Sherpa Rallye 2016 - Zbojnícka chata

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Sherpa Rallye 2016 - Zbojnícka chata
Ripo 15.06.2016
Balik s fotkami na stiahnutie je tu: https://ulozto.sk/x2V5zUow/sherpa-rallye-2016-zbojnicka-zip

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri