Sherpa rallye 2013

14.10.2013
sherpa-rallye-2013

Na „predjubilejnú“ 29. rallye sa dostavilo 29 chlapov, 15 dievčat a 2 osoby nezisteného pohlavia. Trochu menej ako býva zvykom, aj keď počasie vyšlo exkluzívne, možno až priteplé. Možno preto menej, lebo trochu nevyšlo plánovanie – „Šerpa“ sa prekrývala s „Psotkáčom“, dokonca pod Zamkovského chatou si pretekári  išli naproti. Symbolické? Asi hej, lebo to je na Slovensku pekný zvyk – nedohodnúť sa, ale si naprotiveň robiť, že? Ktovie kde sa stala chyba... Komentáre nechajme zasväteným.

 

Tohoročná trasa bola jedna z najdlhších – skoro 10 kilometrov a skoro kilometer do kopca, niesol sa cement a na dováženie nejaký ten pitný režim. Z Tatranskej Lesnej na Skalnaté pleso. Štartovalo sa výstrelom zo šampusu. Asfaltový úvod najrýchlejšie rozklusal Matúš Vnenčák, ale najrýchlejšie baby ani jemu nedali šancu. Za Zamkou na magistrále sa po počiatočnom vymieňaní vedúcej pozície utriaslo poradie. Vlaňajšie víťazné trio si to zopakovalo, len si vymenili miesta: niekde za Vyhliadkou nasadil do trháku Maťo Fabšík, za ním dobehol Rasťo Goriščák a tretí kvôli kŕčom Matúš. Vyše dvoch hodín im to trvalo. To už boli prvé dievčatá dávno hore. Alena Ruchlová z Rysov dorazila s 2-minútovým náskokom pred Laurou Vnenčákovou a tá s veľkým náskokom pred Mirkou Paliderovou. Čas im zastavili až vtedy, keď prešli fotobunkou (=dali pusu šéfovi). Od chlapov šéf nič nechcel, dokonca ich hnal ešte asi o 20 metrov ďalej.

 

Na terase lanovky boli pripravené oživovacie chmeľové jonťáky a guľáš a keď už všetkým bola zima, zaliezli do Galérie Encián na vyhodnotenie. Všetci dostali knihu a diplom, prví aj niečo naviac do tašky. Na koniec oficialít bol predstavený „megaprojekt“ jubilejného ročníka, ktorý bude zas majstrovstvami všehomíra v nosení a pôjde sa z Popradského plesa na Rysy – ale v nedeľu, aby bol vraj večer na chate pokoj od turistov.  Potom ešte poslední traja (stále niekde na trati) boli vyhlásení za nezvestných, ale sa o nich nik nebál, vraj trafia. Keď konečne trafili, hlavná (dlhodobá) časť programu mohla po tej krátkej nosičskej rozcvičke začať. Hodnoverní svedkovia tvrdia, že v noci bolo možné pozorovať pod Lomničákom divné svetelné a zvukové efekty až z Kežmarku, takže Šerpa šou sa asi vydarila.

 

Rišo Pouš

 

Viac fotiek v plnej veľkosti na stiahnutie

Fotky Sherpa rallye 2013

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Šerpa rely 2013
sherpa 14.10.2013
pekne fotky z akcie. najkrajsia je ta fotka Laca Kulangu, dokonale vystihuje situaciu v okoli jeho chaty. Laco na tej fotke si zrejme mysli > taky huriavk.....najprv mi tu pol roka bagruju a stavaju lanovku hen za rohom, a potom mi tu este po tej novej dialnici behaju daki smiesni polonahi turisti s malymi batozkami co preteky. este ze ja som ostal verny svojim zasadam.... :-)

RE: Šerpa rely 2013
Madafak 14.10.2013
To su ale borci!!!

RE: Šerpa rely 2013
martin 15.10.2013
myslel jsem ze krce na poslednich metrech nic neprekona ale pohled na povrchovy lom Skalnate pleso prekonal vsechno..

RE: Šerpa rely 2013
Gunarik 15.10.2013
Kamarati z mokrej stvrte sa nenechali zahanbit, celo pretekov, ktore sme zaznamenali okolo rainerky islo ako o zivot

RE: Šerpa rely 2013
martin s. 15.10.2013
z fotiek vidiet trapenie ale aj ohromnu silu nosicov. velka skoda ze sa to zlialo zo psotkacom

RE: Sherpa rallye 2013
mat 20.10.2013
výsledky nekde sú?

RE: Sherpa rallye 2013
Ripo 21.10.2013
No veru, zatiaľ som ich nikde nenašiel...

RE: Sherpa rallye 2013
romana (romana@noface.sk) - 07.01.2014
Zdravim vsetkych, som Romna z kastingovej agentury Noface. Momentalne organizujeme kasting pre specialnu ediciu 5 proti 5 ktora bezi na STV. Zhanam tím horskích nosičov, ktorí sa poznajú a mali by záujem sutazit. Blizsie info vam rada poskytnem do mailu. Moj kontakt je romana@noface.sk

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri