Nosičská stovka 2017 - Memoriál Juraja Petranského

28.06.2017
nosicska-stovka-2017-memorial-juraja-petranskeho

Poslednú májovú sobotu sa zišli nosiči, aby si pomerali sily s metrákom na hrbe a v boji s časom. Na pravidelnej linke Hrebienok – Zamka tiež nechýbali ani slečny, ktorým tento rok ubrali z nákladu päť kíl. Aj napriek absencii niekoľko zdravotne indisponovaných hlavohrudí nebol na štartovej lajne zaznamenaný úbytok plnokrvníkov. Cez 20 stovkárov a takmer rovnaký počet báb štartovalo postupne v trojminútových intervaloch.

Každému sa však hlavou hmýrili spomienky aj na nášho brata v zbroji. Tento rok Maťo Hurajt nešťastne opustil svoj nosičský život pri záchrane ľudského života. Spomínalo sa aj na Duška Hudáka, Milana Frančeka a Juraja Petranského. Všetci to boli mladí chlapi.Aspoň v skratke poďme späť ku dianiu tohto 17. ročníka. Príjemné počasie a teplota optimálna na lámanie rekordov. Opätovný záujem viacerých médii. Niekto sa chcel blysnúť aktuálnou formou, iní mali za cieľ statočne a dôstojne bez pádu dôjsť do cieľa.

Postupne sa kruh uzatvoril a začalo sa povrávať o pozíciach na bedni. Množstvo náhodných turistov si predĺžilo výlet, strávený v okolí chaty, a počkali na vyhlásenie. Okrem klasickej kategórie mužov (100kg) a žien (20kg), súťažili aj nosiči na dôchodku (30kg) a nosičské rodiny (spolu 100kg).Spočiatku to vyzeralo, že mega výkon a traťový rekord Braňa Karafu spred pár rokov (39:18) bol tento rok zlomený. Neskôr sa však odhalila chyba v elektronickej časomiere a určila správne poradie. Najrýchlejší čas dosiahol Rasťo Goriščák (39:52) zo Zamky. Druhý v cieli bol Majo Fiam, mladý svalovec z Terýnky, o necelé dve minúty za Rasťom. Na bedňu sa tiež vyškriabal tretí Kuro z Rysov, ktorý chytá v strednom veku druhý dych. Bolo to ale veľmi tesne, len o pár sekúnd pred Fabom (42:40) z Borišova. Maťo pritom už tiež párkrát pil horec z víťazného pohára.

Medzi babami vystrelila od štartu do cieľa a s prehľadom zvíťazila Laura Vnenčáková z Terýnky, v bežeckom čase 22 minút. Druhý flek uchmatla Nika Volnárová a tretia dobehla Katka Bohušová.Po vyhlásení výsledkov a príhovore niektorých stálic sa program plynulo prehupol do zábavy, ktorá je tradičná rovnako ako táto akcia. Ďalšie vydanie a možnosť vidieť mikrosvet nosičov bude na jeseň. Sherpa Rallye odštartuje 22.októbra 2017 z Hrebienka s cieľom na Terýnke. Tam to pôjde ako z ozajstného rýchlika, veď turistický čas delia nosiči dvomi a pomaly až tromi.

Matúš Vnenčák


PS: Za fotky a povolenie zverejniť ich ďakujeme ShotPro a Matejovi Kapustovi, viac ich je na ich profiloch TU a TU .

Fotky Nosičská stovka 2017 - Memoriál Juraja Petranského

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri