Finále Slovenského pohára v skialpinizme

06.04.2010
finale-slovenskeho-pohara-v-skialpinizmeVysoké Tatry 4.4.2010
                   Na finále Slovenského pohára (SP) si pretekári a pretekárky privstali. Prezentácia končila o 7-30. Na štarte v Tatranskej Lomnici sa stretli skialpinisti z Čiech, Poľska a Slovenska, pretože tento pretek patril aj do kalendára Stredoeurópskeho pohára. (SEP).

Od štartu v Tatranskej Lomnici po lyžiarsky svah Čučoriedky bola trať na šľapanie, od Čučoriedok až po Skalnaté pleso museli všetci absolvovať trať napešo. Pod Francúzskou muldou opäť na lyže a serpentínami až na Lomnický hrebeň. Kategória B zlyžovala muldu do cieľa na Skalnatom plese. Kategória A a veteráni pokračovali cez Veľkú Lomnickú vežu do Lomnického sedla. Odtiaľ zlyžovali k serpentínam a absolvovali druhý výšľap opäť na Lomnický hrebeň. Do cieľa už ostávalo len zlyžovať Francúzsku muldu ako kategória B.

Počasie bolo dosť ufúkané, hlavne v hornej polovici trate. Vzdušné víry brali zrniečka snehu do vzduchu a mietli ich pretekárom do tvárí. Ale slnko svietilo a tak v závetrí bolo celkom príjemne.

Na vyhodnotení dostávali víťazi dva poháre, jeden za SP, druhý za SEP. To aby ste sa nečudovali, prečo majú na stupňoch víťazov dva poháre. Viac fotiek nájdete na facebookovskej stránke.

Martina

Diskusia

RE: Finále Slovenského pohára v skialpinizme
08.04.2010
škoda že som si nemohol vychutnať domáce prostredie, aj tá trať by mi sedela... ale predsa len, behať v lyžiarkach po šutroch, nejak sa s tým s pomocou suldenského snehu vyrovnám

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri