Bobrovec: beh do vrchu „Choď ako môžeš“

12.11.2018
bobrovec-beh-do-vrchu-zchod-ako-mozes“

Divný názov pre bežecké preteky, nie? Neodrádza bežcov? Ortodoxných rovinárov možno hej, ale tí tu nikomu nechýbajú. Bobrovec a blízky vesmír je také skialpové epicentrum a v polovici novembra už sa všetci (bielym práškom posadnutí) tešia ako malé deti, aj keď sa len ranný srieň objaví. Takže ideálny čas na porovnanie kvality vyrysovaných lýtok. Náznak, ako kto vstúpi do sezóny. Preto aj trať sklonom podobná skialpovej, veľmi sa tu nebehá: na 3,7 km prevýšenie 600 m. Od poslednej chalupy pod kameňolomom k Chate pod Náružím, po modrej. Proste skialpová klasika :-)

 

 

Také malé jubileum teraz bolo: 35. ročník. Takže názov tú správnu cieľovú skupinu neodrádza už dosť dlho. Dokonca mladých svišťov (deväť kategórií!) sa zdalo byť na štarte viac ako chlapov (kategória A, B, C), ktorí štartovali pol hodinu za nimi. Aj keď svišťom sekundovali baby, ženy a dámy (E, F, G, H) a zozadu ich zaisťovali dedovia (D). Čiže kategórií ako maku, dokopy 140 ľudí na štarte. Mladým stromkom v okolí štartu sa bude dariť, dobre boli pohnojené. Čip na nohu dostal každý, Časomiera PT je overená firma a výsledky sú na ich stránke (https://www.casomierapt.sk).

 

 

Počasie vyšlo parádne, so slniečkom a teplotou okolo desiny, bez vetra. Aj keď možno niektorým ortodoxným zimným tvorom by sa viac páčilo to lanské, s brodením v snehu po kolená :-) Takto si ale viacerí po vyhodnotení pretekov dopriali opaľovačku na lúkach a turistický výklus v okolí Babiek.

 

 

Najprv sa hore ale museli dostať. Prví to zmákli sakra rýchlo, najlepšie Andrej Paulen (24:43) a zo žien Katka Paulínyová (31:12). Držiteľ traťového rekordu A. Dlugosz (22:34) sa ale len smial z plagátu, 50 Eur za jeho pokorenie nezmenilo majiteľa. Zato do hodiny po víťazovi boli všetci v cieli a presne na poludnie vypuklo vyhlasovanie výsledkov, takže perfektná robota od organizátorov. Len „občerstvenie“ nebolo žiadne, čo je divné. Každý dostal hore na chate iba „kalorické.“ Ale všade to inak volajú, že? Zato kalórií v ňom bolo až až :-))) A lúka okolo chaty suchá, na slniečku, to bola radosť povyvaľovať sa v tráve ešte v novembri...

 

Rišo Pouš

 

 

Fotky Bobrovec: beh do vrchu „Choď ako môžeš“

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri