Beh cez Klin 2013

08.09.2013
beh-cez-klin-2013

Vraj: čo robíš v sobotu? Isto nič, hybaj na Klin, nemá kto behať! Lebo HK DŽEJMS (čítaj JAMES) Liptovský Hrádok tento ročník horskieho behu zorganizoval vraj nejako na poslednú chvíľu a narýchlo, čiže propagácia vraj trochu viazla a asi dosť ľudí dalo prednosť niečomu inému. Termínovka je začiatkom septembra tradične narvaná. Takže na 8. ročník tohto mordoviska prišlo pár štamgastov a stálic a pár takých, čo nevedeli, čo ich čaká. Tak im treba! Takže pomer organizátori – pretekári bol asi 1:1. Taká rodinná atmosféra. K tomu počasie ako na objednávku, guľášik ako od maminy, pivečko a kofolka čapované bez prídelu, ešte aj ceny na tombolu zvýšili.

 

 

Takže: o 9:30 dvadsať kusov a dve stálice vyleteli z kempu smer hore, trochu pokľučkovať pomedzi turistov. Za tradičným víťazom a držiteľom traťového rekordu Petrom Žiškom sa len zaprášilo a až do cieľa už ho nik nevidel, okrem Milana Madaja. Ten sa po kolibu doťahoval s tretím celkovo Jakubom Šiarnikom, potom sa na Petra dotiahol, ale ten si pozíciu v pohode kontroloval až do cieľa. Ešte si mohol dovoliť aj koleno rozbiť dole kopcom. Inak to auto by mu už mohli dať na furt, nie len na víkend, s putovnými pohármi sa to tak robí po treťom víťazstve nie? Za touto trojicou sa s veľkým odstupom prekárala päťčlenná skupinka, definitívne poradie si „dohodli“ až na zbehu dolinou. Potom sa to už trúsilo postupne do cieľa, len Milana Styka skoro uštval vlastný pes :-) Medzi ženami od začiatku „vsjo jásno“, stálica Vika Drenková systémom štart – cieľ doklusala s kamennou tvárou ďaleko pred stálicou Danicou Božovou.

 

Môže ľutovať, kto nebol, lebo ceny sa takmer každému ušli. Počasie preparádne – ráno príjemný chládok (tak okolo nuly), potom skoro ideál, obloha čistý plech. Nad lesom síce trochu muchy otravovali, ale vyššie v Gáborovej ich už severný vetrík odfúkol. Smerom dolu z Klinu možno niekomu trochu vadil vo výhľade pod vlastné nohy vlastný tieň, dosť čierny aby človek na niečo nepríjemné skočil, ale HZS si zas raz len šunky váľala, takže aj tu všetko fajn. A záverečných 7 či koľko kilákov dolinou? Na pohodu, na kŕče, na pichanie v boku, proste ako to kto má rád :-) Tak hádam aj 9. ročník bude, držíme palce, nech je čas a chuť ho spraviť.

 

Rišo Pouš

 

Fotky v origináli sú tu

Fotky Beh cez Klin 2013

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Beh cez Klin 2013
strapos 10.09.2013
parfektne napisany clanok,palec hore.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri