Beh cez Klin 2011

11.09.2011
beh-cez-klin-2011

Sobota 10.9., druhý septembrový víkend a už tradične (6. raz) rozdávajú organizátori z HK JAMES Liptovský Hrádok v kempe v ústí Račkovej doliny štartové čísla, ponožky a guľáš. Ponožky pri prezentácii, guľáš si treba zaslúžiť. Dnes navarili pre 59 hladných krkov, lebo toľko ľudí sa prišlo prebehnúť cez Klin. Z toho 10 žien. Počasie dole ideálne bežecké - pod mrakom, teplota niečo nad desať stupňov. Ale to platilo len pod hlavný kopec. Hore sedel mrak a fučalo od severu, ale zas nie nejako brutálne, aby sa to nedalo prežiť. Prechádzka ako v nedeľu poobede – 20,5km, 1280m prevýšenie :-)

  

Poradie na prvých miestach sa približne utriaslo už na ceste dolinou, pod občerstvovačkou. Rázcestie nad kolibou preletel prvý Peter Žiška, nasledovaný o necelú minútu Marekom Litvajom a o ďalšiu Milanom Madajom. Tak to bolo aj po zbehnutí z Klina nazad ku kolibe, len odstup od ďalších pretekárov si táto trojka poriadne zväčšila. Medzi ženami sa Jana Madajová naťahovala so Sisou Jahnovou ešte pri kolibe, potom sa jej začala vzďaľovať až na výsledných 6 minút. Tretia Katarína Azariová sa zas doťahovala, ale na druhé miesto sa nedotiahla o necelú minútu.

 

Nakoniec to v zdraví prežili všetci, len guľáš nie. Aj traťový rekord Joža Hlavča spred troch rokov sa triasol od strachu o život, ale nakoniec sa stal takmer zázrak a absolútny víťaz Peter Žiška ho neprekonal, zato na sekundu vyrovnal! Niet nad čipy :-) Takže to nové auto ako cenu za prekonanie rekordu nedostal na furt, len na víkend. Aj tak samozrejme gratulujeme a jasné že aj ostatným, ktorí si na takúto výživnú prechádzku trúfli!

  

Rišo Pouš

 

 

 

P.S. Kto sa nenašiel v galérii alebo by chcel fotku v plnej veľkosti, môže si všetky stiahnuť tu: http://www.ulozto.sk/10230382/klin2011-rar (144MB) alebo napísať mail na richard.pous@umb.sk

 

Fotky Beh cez Klin 2011

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Beh cez Klin 2011
tomas 11.09.2011
dik za peknu profilovu fotos

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri