4. Beh na Roháčku

05.11.2018
4-beh-na-rohacku-

 Margecany 3.11. 2018

Na východe nič nie je. V Margecanoch akurát kopec koľajníc. Tak sme sa na to boli pozrieť v sobotu na vlastné oči. Domáci rodák a vyhodňarska bežecká legenda Julo Kaľavský si totiž zmyslel už pred pár rôčkami, že sa bude behať aj z Margecian na Roháčku. Tento miestny kopec najvyšší prečnieva nad údolím takmer 800 výškových metrov. Julo ale rád behá, nielen do kopca kráča a tak trať natiahol na 8 kilometrov aj po miestnych zvážniciach.

Na jeseň všetky pasce prikrylo lístie a tak sa bežci mali načo tešiť. Vychutnávači sa zase mohli tešiť na pekné výhľady keďže lístie na zemi už nezavadzia.

Na štart sa nakoniec postavilo 104 pretekárov čo je na túto lokalitu a aj novembrový termín veľmi pekné číslo. Počasie sa ukázalo až netypicky v dobrom svetle. V ten deň dokonca na východe padol aj nejaký teplotný rekord.

S náročnou traťou kde chodecké a technické pasáže striedali bežecké rovinky sa najlepšie popasoval jeden z favoritov Michal Lami časom 45:52. Za ním dobehli Daniel Kraviansky a Dušan Sláma. Za prvou trojkou sa v ciely ukázal Marián Zimmerman reprezentant v cestnom behu. Veľmi kvalitnú skopočnosť na špičke okorenil Maďar Csaba Németh ktorý zároveň vyhral kategóriu nad 50 rokov. Medzi ultrákmi sa pošuškávalo že tento chlapík víri hladinu aj vo svete dlhých behov.

Medzi dievčatami prvá pribehla práve zrejme Czabova dcéra: Luca Németh. Za ňou domáca Lucia Kocová a tretia Košičanka Ingrit Petnuchová. O tej mi našepkávač zas prezradil, že má zbehnutý maratón aj pod tri hodiny... ;) Ale nielen preto sa nachádza už o kategóriu vyššie a tak dievčatá na bedni doplnila ešte ďalšia domáca bežkyňa Denisa Martonova.

víťaz_Mišo_Lami_v_modrom_tričku

Na vrchole pod dohľadom Madonny a Všemohúceho sa potom strhla veľká párty kde sa postretávalo kopec starých známych a kamarátov. Veruže bolo o čom debatovať a vyhodnotenie v miestnom obecnom úrade bola dobrá zámienka na jej pokračovanie.

Ďakujeme organizátorom za dobrú akciu kde všetko klapalo ako malo.

Vychutnajte si cenzurovanú fotogalériu od Riša Pouša. Mnohí sa tam nájdete...

 

Martin Bartoň

Kompletné výsledky tu:

výsledky_

Fotky 4. Beh na Roháčku

Diskusia

RE: 4. Beh na Roháčku
sherpa 05.11.2018
ej tesne ti bedna usla Martin, i tak ale gratulacia! taky farebny bio pretek, ked vyjde pocasie to je nadhera pozerat. dole uz palickujes pravidelne {z donutenia}?

RE: 4. Beh na Roháčku
Julo 06.11.2018
Martin, aka legenda? :)

RE: 4. Beh na Roháčku
Martin 07.11.2018
Julo! živá a stále aktívna :D

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri