Skialpový Memoriál Jána Doboša, Sučany 27.2.2010

28.02.2010
skialpovy-memorial-jana-dobosa-sucany-27-2-2010Turčianska kotlina, Sučianska dolina, Koniarka chata, všade plno blata. Ráno na štarte sneh s dažďom, teplota vysoko nad nulou. Nad lesom hmla, vietor, metelica. Na zvážniciach zákerné kamene. To sú zhruba podmienky 6. ročníka známych skialpových pretekov s názvom Memoriál Jána Doboša, ktorý spolu spáchali Skialp Sučany a SSA. Lebo to bolo zároveň 5. kolo Slovenského pohára v skialpinizme.
Zima biedna, snehu málo aj na zvážniciach a príroda sa ešte deň pred pretekmi na chudákoch organizátoroch vyzúrila. Po piatkovom lejaku zmizol sneh z cesty okolo Koniarky, takže pretekári museli prvých (a posledných) asi 400m pobehnúť s lyžami v rukách. Inak trate ostali takmer nezmenené oproti propozíciám. Časť slovenskej špičky zdrhla vraj do Andory na preteky (majstrovstvá sveta), zvyšok sa popasoval so zvyškami snehu na Meškalke a Malom Fatranskom Kriváni.
Prvý v cieli sa objavil „Slimák“ Matúš Lopušný, víťaz kategórie Muži B. Trvalo mu to zhruba hodinu a pol. Ďalších asi 70 minút trvalo, kým sa dotrúsili všetci. Väčšinu z nich už v cieli vítalo modré nebo a slnko. Najrýchlejšiemu z „áčkových“ mužov Jožovi Hlavčovi to trvalo hodinu a štyridsať minút. Ženské áčko vyhrala Zuzana Šucová, ostatní sa nájdu vo výsledkoch a niektorí v galérii. Viac fotiek je na našej Facebook-stránke. Po výkone nevyhnutný rituál - kontrola výstroja, gulášik a pitný režim, heligónka, fujarka, vyhlásenie, tombola a za rok dovi, dopo, dopi...
So snehom to už hádam len lepšie môže byť.

Vetroplachteam

Fotky Skialpový Memoriál Jána Doboša, Sučany 27.2.2010

Diskusia

RE: Skialpový Memoriál Jána Doboša, Sučany 27.2.2010
Jaraba 01.03.2010
kurňa, nevedela som, že skialpové preteky zahŕňajú aj beh v lyžiarkach po asfalte :-D

RE: Skialpový Memoriál Jána Doboša, Sučany 27.2.2010
Martin 03.03.2010
Je to tvrdý šport...

RE: Skialpový Memoriál Jána Doboša, Sučany 27.2.2010
Peto 03.03.2010
Tvrdé je hlavne po preteku a vo veľkom množstve. V Sučanoch ale chutilo najlepšie.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri