Silvestrovský beh Vrútky 2015

31.12.2015
silvestrovsky-beh-vrutky-2015

Najstarší silvestrák na Slovensku sa dožil ideálneho vytrvaleckého veku 35 rokov. K tomu krásny deň, obloha silvestrovsky (a)žúrová. Teplota skoro ráno síce poriadne pod nulou, ale stúpajúce slniečko ju smerom k štartovnej desiatej hodine posúvalo do príjemnejších hodnôt, aj keď šušne v nose ešte na štarte mnohým mrzli, že?

 

Prvý raz boli bežci očipovaní (KK Sport Timing), čo vraj minimálne o hodinu skrátilo vyhodnocovanie výsledkov. V tej kose nesporná výhoda, nečakať na vyhodnotenie dlho, no nie? :-) Prvý raz bežali aj detiská – koľko ich bolo? Do dvadsať? Stačí, na prvý raz. Vyzúrili sa na jednom okruhu, dva kiláky. O pár minút po nich bolo vypustené hlavné stádo na päť kolečiek, teda na rovných 10km, poctivo certifikovaných. Do Vrútok sa zišlo (zbehlo) dokopy 188 behania chtivých ľudí, čo je zas viac ako vlani, a to je dobre. Veď šóra na prezentácii bola zas o čosi dlhšia - až pred dvere Sokolovne. A aj divácka kulisa bola veľmi slušná, aspoň v štartovo-cieľovej rovinke na pešej zóne.

Samozrejmosťou bola široká medzinárodná a „medziodvetvová“ spoločnosť – medzi hobby aj „profi“ bežcami sa motali aj kadejakí triatlonisti, bežkári, z hlbokých lesov okolo Vrícka sa vynorila skupina partizánov a dokonca aj pár ortodoxných ultratrailistov prišlo vyskúšať, ako sa im bude „šprintovať“.

 

Hviezdou posledných rokov je Braňo Šarkan, „polodomáci“. Ten sa aj usadil vpredu a v podstate bez tlaku zozadu zas o pár sekúnd vylepšil svoj vlaňajší traťový rekord (na 33:35). Na to, že bola dosť zima, slušný progres. Ale vraj vlani bolo ešte chladnejšie. Jeho súperi dobiehali za ním pekne v pravidelných odstupoch, aspoň tak sa to zdalo nám, trápiacim sa turistom, cez slzy a proti slnku.

 

Prvá žena Katka Beľová (38:54) svojim tempom demotivovala aj dosť veľa chlapov, poctivo pracovala v malej skupinke poriadne v popredí štartového poľa. Súperky ju sledovali z úctivej vzdialenosti. Poklonu si zaslúži aj za to, že sa odhodlala na kraťasy :-)

Po dobehnutí posledného človeka ozaj dlho netrvalo a výsledky boli na svete – akurát na čajík, bagetku - a nejaké to pokecanie s ľuďmi, s ktorými je šanca stretnúť sa fakt len raz do roka, na tomto behu :-) Hádam aj tie stánky s punčom a párkami na pešej zóne niečo utŕžili.

 

Takže pod cieľovou (slavo)bránou zacvakali foťáky, vyhlásení boli všetci, ktorí si to zaslúžili – od deciek po praveteránov. Aj najstarší a posledný finišer dostal cenu, šéforganizátor Dano ešte raz všetkým poďakoval a preteková sezóna 2015 bola týmto definitívne uzavretá. Či aj úspešne, to je už pre každého individuálne. Každopádne „redakcia“ Vetromagu želá všetkým podobne postihnutým, aby tá budúca sezóna bola ešte úspešnejšia, a nech sa na ňu všetci už teraz tešia a potom nech na ňu len v dobrom spomínajú :-)

 

Rišo Pouš

 

 

P.F. a P.S.: Fotky len také narýchlo a z diaľky, ale keby niekto chcel, tak viac ako v galérii ich je TU a výsledky sú TU .

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2015

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri