Silvestrovskí bežci vo Vrútkach 2009

01.01.2010
silvestrovski-bezci-vo-vrutkach-2009

112 nie je tentoraz číslo na záchranku, ale počet nadšencov, ktorí na Silvestra 2009 vymenili sviatočné obžieranie za naháňanie v maratónkach. Už 29. krát sa vo Vrútkach uskutočnilo podujatie, kam niektorí chodia pretekať, iní zhadzovať vianočné kilá, ďalší ukázať nové maratónky, čo dostali pod stromček.

Vrútocký Silvestrovský beh zdravia je jeden z 11 na Slovensku v tomto termíne, ale je najdlhší (11,5) a možno aj najstarší. Počasie tentoraz vyšlo parádne bežecké, niektorí to dali aj v kraťasoch. Pod nohami čistý asfalt, mokrá snehová kaša spestrila trať len na približne kilometrovom úseku.

Mladí sa môžu hanbiť, v mužskom aj v ženskom absolútnom poradí dominovali veteránske ročníky. Prvá (asi desaťčlenná) skupina rýchlonožcov sa hneď po štarte začala trhať na jednotlivcov a dvojice. Na čele bojoval triatlonista Paľo Šimko s Robom Rolkom, ktorý sa utrhol smerom k víťazstvu asi na ôsmom kilometri.

Medzi babami vyhrala systémom štart – cieľ Alena Pochybová. Aj tu brala druhé miesto triatlonistka, ironlady Kika Lapinová, ale mohutný finiš za ňou predviedla Paťa Poláčková.

V cieli žemličky a čajík pre pretekárov, silvestrovské potriasanie pravicami, spriadanie plánov, kam sa ísť na polnoc doraziť, pre divákov tombola. Na fotkách sa nájdete niektorí, vo výsledkoch všetci. Vďaka organizátorom za výsledky v elektronickej podobe, môžete si ich pozrieť, ak ste sa k nim po pretekoch nedostali.

Len pri vyhlasovaní sa maličká chybička prihodila – druhá medzi ženami nad 35 rokov Darina Krausová nebola pozvaná „na bedňu“, takže na fotke chýba. Všetko sa ale rýchlo vysvetlilo, igelitky sa vymenili, pohoda.

Takže, budúci ročník je jubilejný - hádam organizátori pozvú aj nejakého Keňana a možno ten bradatý traťový rekord Mira Vanka padne.

Fotografka Maťa a textár Rišo

Fotky Silvestrovskí bežci vo Vrútkach 2009

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri