Nosičská stovka 2009

21.06.2009
nosicska-stovka-2009Memoriál Ďura Petranského majú názov nosičské preteky, ktoré sa pravidelne v polovici júna organizujú na Zamkovského chate. Oproti klasickej Sherpa rallye, kde sa preteká so 60 kilami sa na Zamku nesie kíl rovných 100. Keďže to už je predsa len pre viacerých silná káva, tak štartuje aj kategória 2 x 50 a pre ženy je to 2 x 25.
Túto sobotu sa aj napriek zlému počasiu zišla na Hrebienku pekná účasť asi tridsiatich nosičov a množstvo fanúšikov, ktorí si prišli zaspomínať na kamaráta nosiča Ďura a mnohí aj na vlastnú nosičskú minulosť.

Pri neúčasti viacerých nosičov to vyzeralo na pomerne zjednodušenú situáciu pre hlavného favorita Martina Maličkého. O to väčšie prekvapenie sme počuli potom v cieli: víťazom sa stal Dano Hanus, ktorý Maťa predbehol o pár sekúnd. Je to Danove prvé víťazstvo na nosičských pretekoch a keďže na jeseň sa koná Sherpa rallye na chatu pod Rysmi môžeme sa tešiť na napínavý súboj.


Prví traja stovkári: J.Fabšík, D. Hanus a M. Maličký

Aj v dažďi vládla na Zamke výborná atmosféra, postretávali sa tu ľudia, ktorí sa nevideli aj celé roky. O zábavu sa postarala úspešne a tradične skupina Sherpa Band.

Výsledky by sa mali čoskoro objaviť na stránke: www.zamka.sk

Ku fotkám len toľko, že v daždi to ja amateur fakt lepšie neviem a tak nie sú všetky ostrééé. Cestu na Zamku som prešiel asi tri krát. Snažil som sa, aby sa tam každý našiel...

M.B.

Fotky Nosičská stovka 2009

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri